Trend Gönderi

Hazal Kaya Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

10 views
16 Şubat 2019 - 15:27
Ünlü oyuncu Hazal Kaya, 1 Ekim 1990 yılında Gaziantep’e dünyaya geldi. Anne ve babası olan Hazal Kaya daha sonra İstanbul’a dönmüştür ve çocukluğunu Balat’ta geçirmiştir.


4,5 gibi küçük bir yaşta Kemana, 7 yaşında ise bale eğitimi almıştır. İlk olarak oyunculuğa küçük yaşlarda oynadığı reklam filmleriyle olmuştur. Gençlik yıllarında oyunculuk kariyerine yoğunlaşmak isteyen Hazal Kaya, Ekol Drama’da Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almıştır.
Sonrasında ise Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde eğitim almıştır. Ünlü oyuncunun anne ve babası o daha 7 yaşındayken ayrılmıştır ve Hazal Kaya annesi ile yaşamaya başlamıştır.
Lise eğitimini İtalyan Lisesinde almıştır ve lisede tiyatro kulübünde ve koroda yer almıştır. Eğitimi sırasında ajansa kaydolmuştur ve birkaç reklam filmde oynamıştır.
Üniversite eğitimini ise Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi  – Performans bölümünde almaktadır. İlk olarak televizyona Genco dizisiyle çıkmıştır.
Sonrasında ise Kanal D de yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisiyle adını duyurmuştur. Daha sonra Adını Feriha Duydum dizisiyle iyice popüler bir oyuncu olmayı başarmıştır.
 
Ardından Aşk dizisinde rol aldı. Şu an ise Burak Deniz ile birlikte Bizim Hikaye dizisinde başrolü paylaşmıştır. Terazi burcu olan Hazal Kaya’nın boyu ise 1.58 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.