Trend Gönderi

Harry Styles Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

463 views
03 Mart 2019 - 22:13
Tam adıyla Harry Edward Styles, 1 Şubat 1994 yılında Redditch’te dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Anne Cox babasının adı ise Desmond Styles’dır. Harry’nin Gemma adında bir ablası vardır.


Yedi yaşındayken anne ve babası boşanmıştır. Annesinin ikinci evliliğinden olan Mike ve Amy adında üvey kardeşleri vardır. Harry, 16 yaşındayken bir fırında yarı zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır.
Küçük yaşlardan beri şarkı söylemeyi seven Harry, Elvis Presley’nin şarkılarını sık sık söylerdi. Okul yıllarında ise White Eskimo adında bir grupta solist olarak yer aldı ve grubuyla Grup Savaşları isimli bir yarışmayı kazandı.
2010 yılında The X Factor yarışmasına katılır ve burada Nicole Scherzinger ve Simon Cowell’ın önerisiyle Liam Payne, Niall Horan, Zayn Malik ve Louis Tomlinson olarak One Direction isimli grubu oluştururlar.
Grup yarışmada üçüncü oldu. Ardından ise Simon Cowell’ın şirketiyle 2 milyon dolarlık bir plak anlaşması imzaladı. What Makes You Beautiful isimli ilk şarkılarını yayınlayan grup çok kısa bir süre içerisinde sadece İngiltere değil tüm dünyada büyük bir şöhrete kavuştu!
Grupla beraber Up All Night, Take Me Home, Midnight Memories, Four isimli albümlerini yayınladı. 2015 yılında Zayn Malik’in gruptan ayrılması ise grup dört kişi olarak devam etti.
Dört kişi olarak kaydettikleri Made in the A.M. isimli albümlerini 2015 yılında yayınladılar. Albüm sonrası herkes solo kariyerlerine yoğunlaşmaya karar verdi ve Harry Styles ilk stüdyo albümü için çalışmalara başladı.
Şarkı yazmayı seven Harry Styles, Meghan Trainor ve Ariana Grande gibi isimler için şarkı yazmıştır. Harry Styles müzikal anlamda ise Pink Floyd, The Beatles, The Rolling Stones, Fleetwood Mac ve Coldplay gibi gruplardan ilham aldığını söylemiştir.
2017 yılında ise Sign of the Times isimli ilk solo şarkısını yayınlayan Harry, çok kısa bir süre içerisinde tüm müzik listelerinde bir numaraya yerleşti.
12 Mayıs 2017 de ise kendi adını verdiği ilk solo stüdyo albümünü yayınladı. Albüm kısa bir süre içerisinde tüm müzik dinleme platformlarında en fazla dinlenilen albüm oldu.
Harry Styles yine aynı yıl ünlü yönetmen/senarist Christopher Nolan’ın Dunkirk isimli sinema filminde rol aldı. Oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çeken Harry’nin performansı eleştirmenler tarafından da beğenildi.

Harry Styles daha Caroline Flack, Emma Ostilly, Taylor Swift, Kendall Jenner, Erin Foster, Camille Rowe gibi isimlerle birliktelik yaşamıştır.
Kova burcu olan Harry Styles’ın boyu ise 1.83 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.