içinde

Hande Soral Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

Hande Soral, 2 Şubat 1987 yılında Bursa şehrimizin İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Kendisinden küçük Bensu ve Bedirhan adında oyuncu olan ikiz kardeşleri vardır.
İlköğretim ve orta okul eğitimlerini Bursa’da tamamladı. Lise eğitimini ise İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesinde almıştır. Üniversite eğitimini İstanbul’da bulunan Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde almıştır.
Hande Soral’ın hayatını değiştiren olay 2008 yılında Tolga Çevik’in Komedi Dükkanı programını izlemeye gitmesi ile olmuştur. Burada Tolga Çevik, izleyiciler arasından Hande Soral’ı sahneye çıkardı ve performansı tüm herkesin dikkatini çekti.
Programın yönetmeni Fırat Parlak da Hande Soral’ın performansını beğendi ve ona oyunculuk teklifi etti. Böylelikle Hande Soral’ın oyunculuk serüveni başladı. İlk olarak 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Küçük Kadınlar dizisinde Armağan karakterini canlandırdı ve bu rolü ile ekranların en popüler yüzlerinden birisi olmayı başardı.
Ardından ise Bir Günah Gibi, Alev Alev, Çalıkuşu ve Yılanların Öcü gibi dizilerde rol aldı. Aynı zamanda Birleşen Gönüller isimli sinema filminde de rol alan Hande Soral daha sonra Evlat Kokusu ve İsimsizler gibi yapımlarda rol aldı.
Şu an ise TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş: Ertuğrul dizisinde İlbige Hatun karakterini canlandırmaktadır.
Hande Soral, 2017 yılında oyuncu İsmail Demirci ile dünya evine girmiştir. Kova burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.60 cm’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Katy Perry, Taylor Swift'le Müzik Yapmaya Açık!

Pınar Süer 'Sana Bir Şey Olmasın' Klibi ve Şarkı Sözleri