Trend Gönderi

Hande Doğandemir Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

77 views
13 Mart 2019 - 19:55
Hande Doğandemir, 22 Kasım 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. Babası banka emeklisi olan Hande Doğandemir’in annesi ise kamu kurumundan emeklidir.


Tek çocuk olan Hande Doğandemir ilköğretim, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır.
Mezun olduktan sonra farklı bir işte çalışmayı tercih etti ve kamera arkasında iş deneyimlemeye başladı. Daha sonra ise oyuncu olmaya karar verdi. Akademi 35’buçukta oyunculuk eğitimleri almaya başladı.
Yine kamera arkasında programcılık yapmaya devam eden Hande Doğandemir daha sonra reji ekibine geçti ve daha da sonra ise editör yardımcısı oldu.
Hande Doğandemir ilk olarak 2011 yılında TRT Okul ekranlarında yayınlanan ‘Hatırlar mısınız?’ isimli programda sunuculuk yaparak ekran önünde deneyim kazanmıştır. Ardından ise Browni reklamında oynamıştır.
Ancak Hande Doğandemir asıl çıkışını 2013 yılında Kanal D de yayınlanan başrollerini Kerem Bürsin ve Emre Kınay’la paylaştığı Güneşi Beklerken isimli dizide yapmıştır.
Daha sonra ise 2015 yılında vizyona giren Burak Aksak’ın Bana Masal Anlatma isimli sinema filminde rol alarak popüleritesini arttırmıştır.
2016 yılında Serkan Çayoğlu ile başrolünü paylaştığı Hayatımın Aşkı isimli dizide rol almıştır. Yine 2016 yılında Herşey Aşktan, 2018 yılında ise Kaybedenler Kulübü: Yolda filmlerinde rol almıştır.
Bununla birlikte Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Racon: Ailem İçin ve Can Kırıkları dizilerinde de oynamıştır. Hande Doğandemir şu an Kanal D ekranlarında yayınlanan Yüzleşme dizisinde Engin Öztürk ile başrolü paylaşmaktadır.
Akrep burcu olan Hande Doğandemir’in boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.