Trend Gönderi

Halsey Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

121 views
18 Şubat 2019 - 21:15
Ashley Nicolette Frangipane, 29 Eylül 1994 yılında New Jersey’de dünyaya geldi. Annesi hastane güvenlikçisi babası ise araba satıcısıdır. Babası Afrika kökenli olan Halsey’nin annesi ise İtalyan ve İrlanda kökenlidir.


Kendisinden küçük iki erkek kardeşi var. Çocukluğundan beri keman, viola ve çello çaldı ama ergenlik yıllarında akustik gitara yöneldi ve ona ağırlık verdi. Çizgi roman ve gizem romanlarına bayılan Halsey bunları daha sonra kliplerine yansıttı.

Çocukluğu boyunca ailesiyle sık sık taşındı. Bu yüzden altı okul değiştiren Halsey, sürekli toparlanmaya ve taşınmaya alıştığını dile getiriyor. Lisede tiyatroya katıldı ve yıllıkta yer aldı. Bu yaşlarında Halsey, saçlarını kazıttığı ve dövme yaptırdığı için zorbalık gördü.

17 yaşındayken intihara teşebbüs etti ve 17 gün boyunca hastanede kaldı. Daha sonra bipolar olduğu teşhisi konuldu. 2012 yılında mezun oldu. Tasarım okuluna kaydoldu ve daha sonra finansal zorluklar yaşadığı için kaydını sildirdi ve onun yerine üniversiteye gitti.

Halsey, biseksüel olduğunun çoktan farkında olduğunu söylüyor ancak üniversitedeki son senelerine kadar bu konu üzerinde aktif olmadığını söylüyor. Daha sonra üniversiteden atıldığını söylüyor.

Daha sonra Manhattan’daki bir bodrumda yaşamaya başladığını söylüyor. Ayrıca New York’taki evsiz barınaklarında da kaldığını söyleyen Halsey daha sonra büyük annesinin yanında yaşamaya başladı.

2012 senelerinde Yutube ve Kik gibi uygulamalara cover şarkılarını koymaya başladı. Sık sık şiir yazan Halsey daha sonra şarkı sözleri yazmaya yöneldi. Eski erkek arkadaşı hakkında yazdığı Ghost şarkısını SoundClud hesabına yükledi ve şarkı saatler içinde popüler oldu.

Halsey adı gerçek adı olan Ashley’nin harflerinin yerlerini değiştirmesinden meydana geliyor ve bunu sahne adı olarak kullanıyor. Farklı saç stili ve kıyafet tarzıyla ön planda olan Halsey ilk albümünün çalışmaları sırasında The Kooks ile tura çıktı.

Daha sonra Room 93 isimli mini albümünü yayınlayıp Billboard listelerinde üst sıraya yerleşti. Imagine Dragons grubunun tur açılışını üstlendi ve Halsey tur sırasında hamile olduğunu öğrendi ancak haftalar sonra bebeğini düşürdü.
 
2015 yılında Badlands isimli ilk albümünü yayınladı. Elektro-pop ve alternatif-pop tarzında olan albüm ilk haftasında 97 bin kopta satmayı başardı. 2015 yılında Justin Bieber’ın The Feeling şarkısında yer aldı.

MAC kozmetik markasının yüzü oldu ve kendi ruj koleksiyonunu oluşturdu. The Chainsmokers grubu ile bir araya gelen Halsey ‘Closer’ şarkısıyla gittikçe daha da popüler biri haline geldi.

2017 yılında ikinci albümünün tanıtımlarını yapaya başladı ve Hopeless Fountain Kingdom isimli albümünü Haziran ayında yayınladı. Now Or Never, Not Afraid Anymore gibi şarkılarını yayınladı.

Ayrıca o dönem sevgili olduğu rapçi G-Eazy ile birlikte Him & I düetini yayınladı. Daha sonra  2018 yılında Without Me isimli teklisini yayınlayan Halsey şu an üçüncü stüdyo albümünün çalışmalarını yapmaktadır. Terazi burcu olan güzel şarkıcının boyu ise 1.63 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.