Trend Gönderi

Hadise Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

59 views
30 Mart 2019 - 14:20
Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 yılında Belçika’da dünyaya geldi. Aslen Sivas’lı olan Hadise küçüklüğünden beri müziğe olan bir ilgisi vardı. 2003 yılıdna Idool yarışmasına katıldı ancak birini olamadı.


Daha sonra albüm teklifleri alan Hadise böylece müzik kariyerine başlamış oldu. 2005 yılında ‘Sweat’ adını verdiği ilk stüdyo albümünü çıkardı ve ‘Stir Me Up’ şarkısı ile Belçika ve Türkiye’de büyük bir şöhrete kavuştu.

Türkiye’de çok fazla ilgi görmeye başlayan Hadise böylelikle Türkiye’ye taşındı ve 2008 yılında kendi adını verdiği albümünü yayınladı. Albümünde hem Türkçe hem İngilizce parçalar yer aldı. Hadise’nin ‘Deli Oğlan’ şarkısı birçok kişi tarafından çok sevildi ve müzik listelerini alt üst etti!

2009 yılında Eurovision yarışmasına ‘Düm Tek Tek’ şarkısı ile katıldı ve dördüncü olarak bizi gururlandırdı. Daha sonra ‘Fast Life’ ve ‘Kahraman’ albümlerini yayınlayan Hadise, popülerliğini gittikçe arttırmayı başardı.
‘Aşk Kaç Beden Giyer?’ isimli albümünü 2011 yılında çıkaran Hadise ‘Mesajımı Almıştır O’ ve ‘Superman’ isimli şarkıları ile rekorlar kırdı 2014 yılında ‘Tavsiye’ albümünü yayınlayan Hadise 2017 yılında ise ‘Şampiyon’ albümünü yayınlamıştır.

Ayrıca Hadise, 2011 yılından beri TV8 kanalında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi edinen Hadise’nin burcu Terazi, boyu ise 1.69 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.