Trend Gönderi

Gülse Birsel Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

56 views
15 Mart 2019 - 18:50
Gülse Birsel (Şener), 11 Mart 1971 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaokul eğitimini İstanbul’da aldı. Lise eğitimini ise Beyoğlu Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.


Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü kazandı ve ikinci sınıfta Aktüel dergisinde muhabir oldu. Boğaziçi Üniversitesinden 1994 yılında mezun oldu ve ardından yüksek lisans için Amerika’ya gitti.
Columbia Üniversitesinde Sinema dalında yüksek lisans yapmıştı İki yıl sonra Türkiye’ye döndü ve ATV kanalında sabah bülteninin dış haberlerini yazdı.
Daha sonra Esquire dergisinin ardından da  Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2001 ve 2002 yıllarında ise  Harper’s Bazaar, FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin yayın danışmanlığını yapmıştır.
Gülse Birsel bir dönem g.a.g isimli bir televizyon programında metin yazarlığı ve sunuculuk yapmıştır. 2003 yılında ise gazete yazıları yayımlamaya başladı ve Gayet Ciddiyim isimli kitabını yayınladı. 2004 yılında Hala Ciddiyim, 2005 yılında ise Yolculuk Nereye Hemşerim? isimli kitaplarımı yayımlamıştır.
Aynı zamanda senarist de olan Gülse Birsel 2004 yılında Avrupa Yakası isimli dizide hem rol aldı hem de senaryosunu yazdı. 2011 yılında ise Yalan Dünya dizisinin hem senaristliğini yapan hem de dizide rol alan Gülse Birsel, 2017 yılında Aile Arasında isimli ilk sinema filmini çıkardı.
Şu an ise TV8 ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete isimli dizide hem senaristlik hem de oyunculuk yapmaktadır.
Gülse Birsel, 1999 yılından beri gazeteci Murat Birsel ile evlidir. Balık burcu olan Gülse Birsel’in boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.