Trend Gönderi

Furkan Palalı Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

23 views
30 Haziran 2019 - 18:49
Furkan Palalı, 27 Ekim 1986 senesinde Konya şehrinde dünyaya gelmiştir. Bir abisi olan Furkan Palalı, ilköğretim, ortaokul ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır.


Aynı zamanda basketbolla da ilgilenen Furkan Palalı, Kombassan Konyaspor takımının altyapısında oynamıştır. Tam yedi sene boyunca basketbol oynayan Furkan Palalı daha sonra Tofaş kulübü Konya şubesine transfer olmuştur.
Daha sonra ise üniversite okumak için basketbol kariyerine veda etmek zorunda kalmıştır. 2003 senesinde Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazanmıştır ve eğitimini tamamlamıştır.
Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde almaya devam etmektedir. Üniversite eğitimi aldığı sırada Ankara’daki bir ajansta modellik yapmaya başlanmıştır.
İstanbul’da da modellik kariyerine devam eden Furkan Palalı hem yurtiçi hem de yurtdışında birçok defilede yer almıştır. 2010 senesinde ise Tuncay Özinel tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.
Bir yıl sonra Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve burada birinci olmuştur. Oyunculuk deneyimini ise ilk olarak Küçük Sırlar ve Adını Feriha Koydum gibi dizilerle yaşamıştır.
Daha sonra ise Aşk Emek İster, Kızıl Elma dizilerinde rol aldı. Ancak asıl çıkışını 2016 senesinde Demet Özdemir ile başrolünü paylaştığı No: 309 isimli diziyle yapmıştır.
Daha sonra Somuncu Baba Aşkın Sırrı, Yuvaya Dönüş gibi filmlerde rol alan Furkan Palalı şu anda Aslı Bekiroğlu ile birlikte Benim Tatlı Yalanım isimli dizide rol almaktadır.
Akrep burcu olan yakışıklı oyuncunun boyu ise 1.90 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.