Trend Gönderi

Feyyaz Duman Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

102 views
24 Mart 2020 - 20:31
Feyyaz Duman, 1 Ocak 1982 senesinde Mardin şehrinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları Bölümünde tamamlamıştır.

Daha sonra New York’a giden Feyyaz Duman burada oyunculuk üzerine eğitim almaya başlamıştır. Burada tam beş sene boyunca kalan ve bu alanda eğitim alan Feyyaz Duman, Türkiye’ye dönmüştür. Burada birçok farklı projede yer almıştır. ‘Annemin Şarkısı’ filminde yer alan Feyyaz Duman buradaki performansı ile 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivalinde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü almıştır.

Ayrıca bu festivale iki film ile katılan tek oyuncudur. Daha sonra 2016 senesinde yayınlanan İçerde dizisinde yer almıştır. Ancak asıl çıkışını ise Özge Özpirinççi ve Caner Cindoruk ile rol aldığı Kadın isimli dizideki Arif rolü ile yapmıştır. Şu an ise FOX TV ekranlarında yayınlanan Baraj dizisinde Nazım karakterini canlandırmaktadır. Feyyaz Duman’ın boyu burcu Oğlak ve boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.