Trend Gönderi

Farah Zeynep Abdullah Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

151 views
25 Mart 2019 - 19:23
Farah Zeynep Abdullah, 17 Ağustos 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi Boşnak kökenli olan güzel yıldızın babası ise Arap kökenlidir. 2006 yılında Farah Zeynep Abdullah, babasının işlerinden dolayı ailesi ile birlikte İngiltere’ye gitmek zorunda kaldı.


Lise eğitimini Saint Michel Fransız Lisesinde aldığı sırada İngiltere’ye gitti. Farah Zeynep Abdullah burada tiyatro, Fransızca ve fotoğrafçılık dersleri almıştır. İngiltere’deki birçok tiyatro oyununda yer alan Farah Zeynep Abdullah oyunları hem İngilizce hem de Fransızca olarak oynamıştır.
Üniversite eğitiminden önce barmenlik ve garsonluk yaparak finansal bağımsızlığını kazanmıştır. Daha sonra Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin seçmelerine katılan Farah Zeynep Abdullah, bu role seçildi ve böylelikle Türkiye’ye döndü.
Diziyle büyük bir çıkış yakalayan Farah Zeynep Abdullah daha sonra Kelebeğin Rüyası filminde rol aldı. 2014 yılında Engin Akyürek ile birlikte Bi Küçük Eylül Meselesi filminde rol alan Farah Zeynep Abdullah, aynı yıl Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Kurt Seyit ve Şura dizisinde başrolü paylaştı.
Farah Zeynep Abdullah daha sonra Mehmet Günsür ve Kerem Bursin ile Unutursam Fısılda isimli sinema filminde başrolü paylaşarak popüleritesi arttırmıştır.
Gün geçtikçe ekranların en tanınan isimlerinden birisi olmayı başaran Farah Zeynep Abdullah, ardından Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Arif V 216 yapımlarında rol almıştır.
Farah Zeynep Abdullah en son 2018 yılında Gülizar isimli dizide başrolü oynadı. Aynı yıl Ekin Koç ile birlikte de Şampiyon isimli sinema filminde rol almıştır.
Farah Zeynep Abdullah’ın burcu Aslan boyu ise 1.60 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.