Trend Gönderi

Fahriye Evcen Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

64 views
05 Mart 2019 - 22:18
Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986 yılında Almanya’nın Solingen şehrinde dünyaya geldi. Dört kardeşin en küçüğü olan Fahriye Evcen, Almanya’da ailesi ile zor zamanlar geçirmiştir.


Alman Neo-Naziler, Türklerin evlerini yakmaya başladıkları için Fahriye Evcen’in ailesi ışıklarını sürekli kapalı tutardı. Fahriye Evcen, Türkiye’ye tatil için geldiği sırada Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılır ve burada Oya Aydoğan vesilesi ile yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanışır.
Bu sırada  Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitim görmekteydi ancak dizi teklifleri gelince okulunu dondurmak durumunda kaldı. Ailesi ile İstanbul’a geldi ve oraya yerleşti.
2015 yılında Asla Unutma isimli dizide ufak bir rol aldı. 2006 yılında ise Kanal D de yayınlanan Yaprak Dökümü isimli dizide Necla karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı!
Burada büyük çıkış yapan Fahriye Evcen, 2007 yılında Engin Altan Düzyatan ile birlikte Cennet isimli filmde başrolü paylaştı. 2018 yılında Tolgahan Sayışman ile birlikte Aşk Tutulması isimli sinema filminde rol alarak oyunculukta büyük bir başarı yakaladı.
Ardından ise Takiye:Allah Yolunda ve Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak filmlerinde rol aldı. 2011 yılında ise Cansel Elçin ile birlikte Yalancı Bahar dizisinde rol aldı.
Fahriye Evcen, 2012 yılında Özcan Deniz ile Evim Sensin isimli sinema filminde rol alarak dikkatleri üzerine tekrar çekmeyi başardı.
2013 yılında Kanal D de yayınlanan Çalıkuşu isimli dizide Burak Özçivit ile başrolü paylaştı ve ikili aşk yaşamaya başladı.
Sonrasında Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol alan Fahriye Evcen, 2015 yılında Burak Özçivit ile birlikte Aşk Sana Benzer isimli sinema filminde başrolü paylaştı.
Sonraki yıl ise Murat Yıldırım ile birlikte Sonsuz Aşk isimli filmde rol alarak sinema kariyerinde zirveye yerleşti. Son olarak 2017 yılında Engin Akyürek ile birlikte Ölene Kadar isimli dizide rol aldı.
Fahriye Evcen, 2017 yılında ünlü aktör Burak Özçivit ile dünya evine girdi. İkizler burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.73 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.