Trend Gönderi

Ezgi Mola Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

24 views
17 Şubat 2019 - 12:30
Şu sıralar rol aldığı Organize İşler 2: Sazan Sarmalı sinema filmiyle konuşulan Ezgi Mola, 29 Mart 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Malatya’lı olan Ezgi Mola ilköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da almıştır. Lise’den sonra Akademi İstanbul’a kaydolmuş ve burada oyunculuk dalında eğitim almaya başlamıştır.


Yine lise döneminde Kartal Tibet tarafından yönetilen Karate Can isimli dizide rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamış oldu. Sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve dört yıl boyunca burada eğitim aldı.

Bu süre içerisinde  Aydoğan Temel’den  de iki yıl boyunca tiyatro eğitimi almıştır ve Aydoğan Temel’in öncülüğünde oluşturulan bir tiyatro topluluğuyla birlikte Çürük Elma isimli bir tiyatro oyununda rol almıştır. 2005 senesinde BKM Atölye’sine katıldı ve aynı yıl Kanal D de yayınlanan Hırsız Polis dizisinde bir kuaförü canlandırmıştır.

2006 yılında ise Hayatımın Kadınısın isimi filmde rol aldı ve burada usta oyuncu Türkan Şoray ile birlikte oynamıştır. Oyunculuk konusunda kendisini kanıtlama fırsatı bulan Ezgi Mola, 2007 yılında düzenlenen Sadri Alışık Ödüllerinde En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Aynı yıl Atv de yayınlanan Senden Başka dizisinde rol aldı. Sonraki yıl ise Kolay Gelsin isimli bir doğaçlama denemesinde rol aldı. 2009 yılında Canım Ailem dizisinde, 2011 yılında Bir Ömür Yetmez ve Dedemin İnsanları yapımlarında rol aldı.

2012 yılında Kötü Yol dizisinde rol alan Ezgi Mola, sonraki yıl Patron Mutlu Son İstiyor filmi ile popülerleşti. 2015 yılında Kocan Kadar Konuş filminde de başrolü oynayan güzel oyuncunun hayran kitlesi gittikçe büyüdü ve iyice tanınan bir isim olmaya başladı.

2016 yılında da Kocan Kadar Konuş: Diriliş filminde rol alarak gişede iyi rakamlar elde etmeyi başardı. Ardından ise Maide’nin Altın Günü, Aydede ve Patron Mutlu Son İstiyor’un 2. filminde rol alarak büyük projelere imza atmayı başardı. 2019 yılında ise Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ ve Bensu Soral ile birlikte Organize İşler 2: Sazan Sarmalı sinema filminde rol almıştır.

Ayrıca Serenay Sarıkaya, Enis Arıkan ve Şükrü Özyıldız ile birlikte Zorlu PSM’de düzenlenene Alice Müzikalinde Kraliçeyi canlandırmaktadır. Ayrıca Ezgi Mola, Patos, Ipana ve Browni Intense gibi markaların reklam yüzü de olmuştur.  Koç burcu olan Ezgi Mola’nın boyu ise 1.63 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.