Trend Gönderi

Eser Yenenler Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

70 views
17 Nisan 2019 - 15:15
Eser Yenenler, 14 Şubat 1984 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Daha 11 yaşındayken tiyatroyla ilgilenmeye başlayan Eser Yenenler, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı.


Üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde bitiren Eser Yenenler’in babası o daha altı yaşındayken vefat etmiştir. Eser Yenenler, ‘Çakırkeyf‘ adını verdiği bir grupla lise mezuniyet törenlerinde konserler vermiştir.
Eser Yenenler, Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosunda eğitim aldıktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Akademi Hayat’ta yer almıştır. En son BKM Mutfak‘ta yer alan Eser Yenenler, ilk televizyon deneyimini ise Parmak İzi ve Aliye yapımlarında yaşamıştır.
Daha sonra Bir Demet Tiyatro ve Fırtına dizilerinde rol alan Eser Yenenler, 2008 yılında BKM Mutfak‘ın Çok Güzel Hareketler Bunlar programında yer almıştır.
2009 yılında Neşeli Hayat filminde rol alan Eser Yenenler, 2013 yılında ise yakın arkadaşları Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte 3 Adam isimli televizyon programı sunmaya başlamıştır.
2015 yılında yine arkadaşları ile birlikte Bana Baba Dedi dizisinde rol alan Eser Yenenler daha sonra Doru filminde rol almıştır. Ayrıca bir dönem Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında jürilik yapmıştır.
Eser Yenenler, 2019 itibari ile TV8’de yayınlanan Eser Yenenler Show isimli talk show programını sunmaktadır.
Eser Yenenler, 2019 yılında Berfu Yıldız ile dünya evine girdi. Kova burcu olan Eser Yenenler’in boyu ise 1.83 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.