Trend Gönderi

Ersay Üner Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

15 views
24 Temmuz 2019 - 20:58
Şarkıcı/söz yazarı Ersay Üner, 7 Ekim 1978 senesinde Konya şehrinde dünyaya gelmiştir. Seydişehirlili olan Ersay Üner’in babası memur ve müzisyendir.


İlköğretim, orta okul ve lise eğitimini ise Konya’da almıştır. Müzikle tanışması ise 5 yaşındayken başlamıştır. Davul enstrümanını çalmış sonrasında ise bas gitarla ilgilenmiştir.
Müzikle ilgili bir kariyer planlamış ve bundan dolayı İstanbul’a gelmiştir. Burada bazı mekanlarda klavye çalmıştır ardından ise Regetta isimli bir mekanda çalmaya başlamıştır.
Kenan Doğulu ve Ercüment Vural gibi sanatçılarla çalışan Ersay Üner, şarkıcı Kutsi‘nin arkasında birkaç ay klavye çalmıştır. Sonrasında ise ünlü şarkıcı Demet Akalın‘ın ekibine katılmıştır.
Demet Akalın‘ın birçok albümündeki şarkıların söz yazarlığını ve bestesini yapan Ersay Üner kariyerinde büyük birç ıkış gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Ebru Gündeş, Aleyna Tilki, Simge gibi isimlere de bestelerini vermiştir.
Daha sonra kendisi şarkıcılık yapmaya başlayan Ersay Üner ‘Yürüdüm’, ‘Tatlım Tatlım’, ‘İki Aşık’ gibi şarkıları ile büyük bir çıkış yapmıştır.
Terazi burcu olan Ersay Üner’in boyu ise 1.85 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.