Trend Gönderi

Engin Öztürk Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

45 views
20 Nisan 2019 - 15:32
Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 yılında Eskişehir’de doğdu. Asker emeklisi olan babası Selanik göçmeni annesi ise ev hanımıdır. Çocukluk yılları Eskişehir’de geçen Engin Öztürk lise eğitimini ise Eskişehir Fatih Anadolu Lisesinde bitirmiştir.


2003 yılında baba mesleğini seçip İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girip eğitimini tamamlamıştır. Askerlik eğitimi sırasında tiyatroyla ilgilenmiştir ve mezun olduktan sonra da asker olmak istemediğini anlamıştır.
2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girip mezun olmuştur. İlk olarak Kanal D de yayınlanan 2010 yılında Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisindeki ‘Selim Yaşaran’ karakteri ile karşımıza çıkmıştır.
Daha sonra Behzat Ç ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol alan Engin Öztürk, Çanakkale Yolun Sonu filminde rol almıştır. 2014 yılında Diriliş: Ertuğrul dizisinde rol alan Engin Öztürk, Hayat Yolunda ve Hatırla Gönül dizilerinde rol almıştır.
2016 yılında başrolünü Hazar Ergüçlü ile paylaştığı Yüksek Sosyete dizisiyle büyük bir çıkış yapmıştır. Engin Öztürk, 2019 yılında başrolünü Hande Doğandemir ile paylaştığı Yüzleşme dizisinde rol almıştır.
Engin Öztürk şu an Netflix yapımı olan Hakan: Muhafız dizisinde rol almaktadır.
Engin Öztürk’ün burcu Terazi boyu ise 1.84 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.