Trend Gönderi

Engin Altan Düzyatan Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

45 views
12 Mart 2019 - 20:24
Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kökeni Yugoslavya Türklerine kadar inen Engin Altan Düzyatan, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.


Üniversite eğitimini 2001 yılında tamamlamıştır. Ardından ise oyuncu olmak için Kenter ve DOT Tiyatrolarında yer almış aynı zamanda Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda tiyatro oyunu yönetmeliği yapmıştır.
Engin Altan Düzyatan, daha sonra Beymen Club’ın 2010 koleksiyonu için Hazal Kaya ve Naz Elmas ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Engin Altan Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut lsam, Son, Kapalıçarsı, Cinayet gibi televizyon yapımlarında rol almıştır.
Ancak asıl çıkışını 2010 yılında yer aldığı başrollerini Sedef Avcı ve Sinem Kobal ile paylaştığı Romantik Komedi isimli sinema filmiyle yapmıştır Filmin ikincisi ise 2013 yılında yayınlanmıştır.
Ayrıca Anadolu Kartalları ve Bir Avuç Deniz isimli sinema filmlerinde de rol alan Engin Altan Düzyatan ekranların tanıdık yüzü olmayı başarmıştır.
Daha sonra ise 2014 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Diriliş: Ertuğrul isimli dizinin başrolünü oynayarak popüleritesini gittikçe arttırmıştır.
Engin Altan Düzyatan, 2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile dünya evine girmiştir. Aslan burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.85 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.