Trend Gönderi

Elçin Sangu Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

62 views
21 Mart 2019 - 22:03
Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Çerkes kökenli olan Elçin Sangu üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera bölümünde tamamlamıştır.


Üniversite eğitimini tamamlayan Elçin Sangu ardından bir sene boyunca özel bir tiyatroda sahne almıştır. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünü kazandı fakat daha sonra bölümünü yarıda bırakmıştır.
Elçin Sangu daha sonra Haldun Dormen’in Sahne Tozu tiyatrosunda eğitim almıştır. Elçin Sangu daha sonra dizilerde rol almaya başladı. 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Jale karakteri ile karşımıza çıktı.
Sonrasında ise Aşk Kaç Beden Giyer? , Bir Aşk Hikayesi ve Kurt Seyit ve Şura dizilerinde rol almıştır. 2014 yılında Kadir Doğulu ve Mustafa Avkıran ile birlikte Sevdam Alabora isimli dizide rol almıştır.
Ancak Elçin Sangu asıl çıkışını 2015 yılında rol aldığı STAR TV de yayınlanan başrolünü Barış Arduç ile paylaştığı Kiralık Aşk dizisiyle yapmıştır.
Güzel oyuncu dizideki rolüyle 2016 yılında Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi Komedi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanmıştır.
Dizinin finalinden sonra yine Barış Arduç’la birlikte Mutluluk Zamanı isimli bir sinema filminde başrolü paylaştı. Elçin Sangu, 2018 yılında ise Yaşamayanlar isimli bir internet dizisinde Kerem Bürsin ve Birkan Sokullu ile başrolü paylaştı.
Gün geçtikçe daha da popüler bir isim olan Elçin Sangu şu an ise Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Show TV de yayınlanan Çarpışma isimli dizide başrolü oynamaktadır.
Aslan burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.69 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.