Trend Gönderi

Ekin Koç Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

79 views
25 Mart 2019 - 19:34
Ekin Koç, 21 Haziran 1992 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğmuştur. Babası Turizmci olan Ekin Koç’un annesi ise bankacıdır. Yetkin adında bir erkek kardeşi vardır.


Ekin Koç, babasının işinden dolayı eğitimlerini farklı okullarda almıştır. Lise eğitimini ise Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde almaya başlamıştır.

Daha sonra oyunculukla ilgilenmeye başlayan Ekin Koç, Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Böylelikle 2013 yılında FOX TV de yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde rol alarak büyük bir çıkış yaptı.
Ardından Benim Adım Gültepe, Evli ve Öfkeli dizilerinde rol alan Ekin Koç, 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde Beren Saat ile başrolü paylaşmıştır.
Daha sonra Senden Bana Kalan, Ali ve Nino, 7 Yüz ve Hayat Sırları yapımlarında rol almıştır. Ekin Koç, 2018 yılında Bozkır dizisinde rol almıştır.
Yine aynı yıl Farah Zeynep Abdullah ile birlikte Şampiyon isimli sinema filminde başrolü paylaşan Ekin Koç gün geçtikçe popüleritesini arttırmaktadır.
İkizler burcu olan Ekin Koç’un boyu ise 1.80 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.