Trend Gönderi

Edis Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

10 views
08 Şubat 2019 - 13:58
Ünlü şarkıcı Edis, 28 Kasım 1990 yılında Londra’da dünyaya geldi. Tam adı Edis Görgülü’dür. Daha sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönmüştür ve İzmir şehrinde yaşamaya başlamışlardır.


Edis daha 4 yaşındayken piyano çalmayı öğrendi. Bununla birlikte çeşitli tiyatro oyunlarında oynamıştır. Lise eğitimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamladı.
Bu arada Edis, İzmir Kent Orkestrasında da solistlik yapmıştır. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı ve böylelikle İstanbul’a yerleşmiş oldu.
Üniversite eğitimini alırken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı fakat iki üniversiteyi aynı anda okumakta zorlandı ve konservatuarı bırakmak zorunda kaldı.
Stüdyo albümü çıkarmak için çabaladı fakat sonuç olumsuzdu. Bu yüzden oyunculuk dalında şansını dene. Biz her ne kadar onu şarkılarıyla tanısakta 2011 yıllında FOX kanalında yayınlanan Dinle Sevgili isimli dizide rol almıştır.
Daha sonra ise 2012 yılında Hayatımın Rolü dizisinde oynamıştır. Müzik kariyerine başlaması ise bir karaoke bar’da gerçekleşmiştir. Burada keşfedilen Edis, menajeri Şebnem Özberk’in yardımıyla ünlü şarkıcı Kenan Doğulu ve Soner Sarıkabadayı gibi isimlerle tanıştı ve onlarla demolar yaptı.
2014 yılında PDND Müzik ile anlaştı ve Benim Ol şarkısıyla müzik kariyerine resmi olarak başladı. Daha sonra “Olmamış mı?”, “Vay”, “Çok Çok” “Dudak” “Yalan” ve “An” gibi şarkılarını yayınlayarak popüleritesini arttırmıştır.

Yay burcu olan Edis’in boyu ise 1.80 cm’dir. İlk şarkısını 10 yaşında yaşan Edis’in büyük bir Michael Jackson, Sezen Aksu, Tarkan ve Freddie Mercury hayranıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.