Trend Gönderi

Ed Sheeran Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

8 views
03 Temmuz 2019 - 8:03
Edward Christopher Sheeran, 17 Şubat 1991 senesinde İngiltere’nin West Yorkshire şehrinde dünyaya geldi. Matthew adında besteci olan bir abisi vardır.


Babası John bir okutman ve aynı zamanda idareci, annesi Imogen ise takı tasarımcısı olan eski bir gazetecidir. Ed Sheeran, dört yaşından itibaren kilise korosunda yer almıştır ve aynı zamanda gitar çalmayı da öğrenmiştir.
Lise eğitimi sırasında kendi şarkılarını yazmaya başlamıştır. 2007 senesinde ise Frankestein isimli bir tiyatro oyununda yer almıştır. 2004 senesinden itibaren kendi müziğini kayıt etmeye başladı.
2008 senesinde Londra’ya taşındı ve ufak mekanlarda sahne aldı. İki tane mini albüm yayınladı ve ‘The A Team’ isimli şarkısı kısa bir süre içerisinde büyük bir dinlenme sayısına ulaştı.

Hayran kitlesi gittikçe artan Ed Sheeran, 2011 senesinde ise Asylum Records ile anlaşma imzaladı. Daha sonra ‘Drunk‘ ve ‘Lego House’ isimli şarkılarını yayınlayan Ed Sheeran müzik listelerinde yer almıştır.
Aynı yıl + sembolünü kullandığı ilk albümünü yayınladı ve albümünde yer alan ‘Give Me Love’ isimli şarkısıyla büyük bir şöhrete kavuştu. Ayrıca başka şarkıcılar içinde beste yapan Ed, One Direction, Justin Bieber, Tori Kelly gibi isimlerine şarkılarını vermiştir.
Daha sonra ‘ב sembolüyle nitelendirdiği ikinci albümünü yayınlamış ve ‘Sing‘ isimli çıkış şarkısı ile büyük bir başarı elde etti. Albümünde yer alan ‘Don’t’, ‘Thinking Out Loud’ ve ‘Photograph‘ gibi şarkıları ile dünya çapında büyük bir üne sahip oldu. 2016 yılında ise ‘÷‘ sembolünü kullandığı üçüncü albümünü yayınladı.
Albümünde yer alan ‘Shape Of You’ isimli şarkı tüm müzik listelerinde bir numaraya yerleti. ‘Castle On Hill’ ve ‘Perfect‘ şarkılarıyla da büyük bir başarı elde etmiştir. Ed Sheeran aynı zamanda The Hobbit serisi için şarkı yapmış ve aynı zamanda Taylor Swift, Beyonce, Justin Bieber gibi isimlerle birlikte düet yapmıştır.

2019 senesinde No.6 Collaborations Project isimli projesi üzerinde çalışmaktadır.
Ed Sheeran, 2009 senesinde Cherry Seaborn ile dünya evine girmiştir.

Kova burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.73 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.