Trend Gönderi

Dua Lipa Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

92 views
06 Şubat 2019 - 23:14
Ünlü şarkıcı Dua Lipa, 22 Ağustos 1995 yılında Londra’da dünyaya gelmiştir. Babası Dukagjin Lipa pazarlama müdürü ve aynı zamanda Oda isimli bir rock grubunun solisti annesi ise Anesa Lipa bir turizm yöneticisidir.


Ailesi önceden Kosova’da yaşıyordu ve 1992 yılında Pristina’yı terk ettiler. Dua Lipa’nın kendisinden küçük bir kız kardeşi ve bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

2006 yılında Kosova’ya yeniden döndüler ancak öncesinde Dua Lipa, Sylvia Young Tiyatro Okuluna yarı zamanlı olarak gitti. Kosova’da özel bir okula gitti ve çocukluğu babasının şarkılarını dinleyerek geçti. Dua’nın adını babaannesi koymuştur ve Arnavutça da “sevgi” anlamına gelmektedir.

14 yaşındayken Pink ve Nelly Furtado gibi ünlü isimlerin şarkılarını yorumladı ve bunu internette paylaştı. 15 yaşındayken Londra’ya şarkıcı olmak hayalleriyle yeniden döndü. Bir arkadaşıyla birlikte yaşamaya başladı ve Parliament Hill Okulunda Politika, Psikoloji bölümünü bitirdi.
 
Bu sırada para kazanmak için ASOS Marketplace’de model olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Soho’daki bir restoranttta da hosteslik yaptı.

2015 yılında Warner Music Group’la plak anlaşması imzaladı. İlk teklisi New Love’ı ardından ise Be the One teklisini çıkardı. Be the One herkes tarafından büyük bir ilgi gördü ve müzik listelerinde ilk 10’a girdi.

Tarzını “karanlık pop” olarak tanımlayan Dua daha sonra Hotter Than Hell, Blow Your Mind ve Sean Paul’la yaptığı No Lie şarkısını yayınladı. Ardından Martin Garrix’le beraber Scared to be Lonely şarkısıyla iyice popüleritesini arttırdı.

Ancak Dua Lipa asıl çıkışını 2017 yılında çıkardığı New Rules şarkısıyla yapmıştır. Şarkı tüm müzik listelerini alt üst etti ve büyük bir başarı getirdi. Daha sonra IDGAF şarkısını çıkararak dünya çapında tanınan genç kadın bir şarkıcı oldu.

One Kiss ve Electricty şarkılarında da yer alan Dua Lipa şu an ikinci stüdyo albümünün hazırlığını yapıyor. Aslan burcu olan güzel şarkıcının boyu ise 1.73 cm’dir.
 
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.