Trend Gönderi

Derya Uluğ Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

44 views
29 Mart 2019 - 23:41
Derya Uluğ, 21 Şubat 1986 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Derya Uluğ’un babası tekstilci annesi ise ev hanımıdır. Üç kardeşi olan Derya Uluğ, 8 yaşındayken katıldığı bir ses yarışmasıyla nota eğitimleri almaya başlamıştır.


9 yaşına geldiğinde izmir’deki bir müzik korusunda yer alan Derya Uluğ 11 yaşına geldiğinde ise keman eğitimi almaya başladı. 15 yaşındayken ise şan eğitimi almaya başlayan Derya Uluğ daha sonra İzmir’de birçok mekanda sahne almaya başladı.
Okulunu 3. olarak bitiren Derya Uluğ daha üniversite eğitimini ise Muğla Üniversitesi Keman bölümü üzerinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında Alaaddin Yavaşça’dan Türk müziği eğitimi almıştır.

Daha sonra ise opera ve konser şarkıcılığı bölümüne geçti ve yüksek lisansını bitirdi. Derya Uluğ daha sonra ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in tam üç yıl boyunca vokalistliğini yapmıştır.
Daha sonra kendi albümünü yapmak için vokalistliğini bırakan Derya Uluğ, 2016 yılında ‘Okyanus’ isimli şarkısını çıkarak büyük çıkışını gerçekleştirdi!
İlk şarkısı ile milyonlarca izlenme sayısına ulaşan Derya Uluğ ardından ‘Canavar’ ve ‘Ne Münasebet’ isimli şarkılarını yayınlayarak kısa sürede büyük bir popüleritiye ulaştı.
Gün geçtikçe hayran kitlesi artmaya devam eden Derya Uluğ’un  burcu Balık, boyu ise 1.66 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.