Trend Gönderi

Deniz Baysal Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

32 views
17 Şubat 2019 - 20:24
Ünlü aktris Deniz Baysal, 5 Nisan 1991 yıllında İzmir, Karşıyaka’da dünyaya geldi. Ailenin en küçüğü olan Deniz Baysal’ın anne ve babası ayrılmıştır. Üniversite eğitimini Manisa’daki Celal Bayar Üniversitesinde Uluslararası Ticaret bölümünde almaya başlamıştır.


Ayrıca güzel oyuncunun oyunculuk eğitimi ise küçük yaşlarda başlıyor. 10 yaşından beri İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosunda tiyatro eğitimleri almaya başlayarak oyunculuk konusunda deneyimlerine başladı.

Neredeyse 10 yıl tiyatro oyunlarında oynadı. Bir dönem palyaçoluk yaptı ve çocuk oyunlarında sahne aldı. Oyunculuğa ise tiyatrodaki hocasının desteği ile başladı. Ayrıca basketbol sporuyla da ilgilenen Deniz Baysal’ın burnuna top çarptı ve bu neden dolayı burnuna estetik yaptırmak zorunda kaldı.

İlk olarak reklam filmlerinde rol alarak kariyerine başladı ardından 2011 yıında Hilal Altınbilek ve Şükrü Özyıldız ile birlikte Derin Sular isimli dizide rol aldı. 2012 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün Babalar ve Evlatlar isimli filminde rol aldı.

Ardından 2014 yılında Aşk Ekmek ve Hayaller dizisinde Berna Laçin, Sinan Tuzcu ve Burak Hakkı’ya eşli etti. Ancak Deniz Baysal asıl çıkışını Star TV de yayınlanan 2014 yılında oynadığı Kaçak Gelinler isimli dizide yapmıştır. Selin Şekerci, Açelya Topaloğlu, Furkan Andıç, Fıray Albayram gibi isimlerle birlikte dizinin başrolünde yer almıştır.

2015 yılında Beyaz Yalan, Sevda Kuşun Kanadında ve Rüzgarın kalbi isimli dizilerde rol alarak adını daha da duyurma imkanı yakaladı. 2017 yılında yine Star TV de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisine Nazan Kesal, Çağlar Ertuğrul ve Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır ve popüleritesi daha da arttı.

Şu an ise Star TV de yayınlanan Söz dizisinin kadrosunda yer almaktadır ve savcı Derya Duman karakterini canlandırmaktadır. Deniz Baysal bir süredir Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile birliktelik yaşıyor ve çift çok yakında dünya evine girecek. Koç burcu olan Deniz Baysal’ın boyu ise 1.67 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.