Trend Gönderi

Demet Özdemir Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

11 views
10 Şubat 2019 - 17:05
Son günlerde adını sık sık duyduğumuz güzel aktris Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 yılında Türkiye’nin Kocaeli şehrinde dünyaya gelmiştir. Bir abisi ve bir ablası olan Demet Özdemir toplamda 3 kardeştir.


Anne ve babası güzel oyuncu 8 yaşındayken ayrıldı. Annesiyle birlikte İstanbul’a gelen ve orada yaşamaya başlayan Demet Özdemir lise eğitimini Akşam lisesinde tamamladı.
Tiyatro ve dans alanlarına ilgi duyan Demet Özdemir, Şahika Tekand’dan tiyatro ve dans eğitimleri almıştır. Daha sonra şarkıcı Bengü’ün dansçı kızlarından olan Demet Özdemir burada başarısıyla dikkat çekti ve Efes kızlarından birisi oldu.
2009 yılında da Mustafa Sandal’ın ‘Ateş’ klibinde oynamıştır. Sonrasında oyunculuk kariyerine yoğunlaşan Demet Özdemir ilk olarak 2012 yılında FOX TV’de yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde rol almıştır.
Burada dikkat çeken güzel oyuncu daha sonra Kurt Seyit ve Şura ve Tut Sözünü isimli yapımlarda rol alarak karşımıza çıkmıştır. 2015 yılında Yusuf Çim ile birlikte Çilek Kokusu dizisinde rol aldı.
Sonrasında FOX kanalında yayınlanan No:309 isimli dizide Furkan Palalı ile başrolü paylaşarak yükselişe geçti. Şu an ise Can Yaman ile birlikte Erkenci Kuş dizisinde başrolü oynamaktadır.
Demet Özdemir buradaki rolüyle 2018 Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi kadın Komedi Oyuncu’ dalında ödül almıştır. Balık burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.