Trend Gönderi

Demet Evgar Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

51 views
01 Mart 2019 - 20:55
Ünlü oyuncu Demet Evgar, 19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da doğmuştur. Arnavut kökenli olan güzel oyuncu oyunculuğa gençlik yıllarında başlamıştır.


17 yaşında Manisa’daki Afsem Tiyatrosunda yer alan Demet Evgar, Ray Cooney’in Kaç Baba Kaç isimli oyununda ilk kez sahne deneyimini yaşamıştır. Yer aldığı oyunlarla birlikte tiyatrocu olmak istediğini anlayan Demet Evgar daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanmıştır ve burada eğitim görmüştür.

Üniversite eğitimi aldığı sırada arkadaşları ile birlikte Tiyatro Kılçık grubunu kurmuştur. Burada hem yazarlık hem oyunculuk yapmıştır. Daha snra Kenter Tiyatrosunda kadrolu oyuncu olmuştur.

Kenter Tiyatrosunda oynayılan ‘Cimri’ oyunundaki rolü ile 8. Tiyatro Ödülleri töreninde Yılım Kadın Oyuncusu seçilmiştir. Tiyatroyla birlikte televizyon ve sinema sektöründe de yer alan Demet Evgar, Aslı İle Kerem, Emret Komutanım ve Bütün Çocuklarım gibi yapımlarda yer almıştır.

Ayrıca Beyza’nın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı gibi yapımlarda yer alarak oldukça tanınan bir yüz olmayı başarmıştır. Ancak asıl çıkışını ise Emre Karayel ile başrolünü paylaştığı Bir Kadın Bir Erkek diziyle yapmıştır.

Ardından Vatanım Sensin dizisinin kadrosuna katılan Demet Evgar daha sonra Ali Atay’ın da yer aldığı Sen Aydınlatırsın Gece’yi isimli sinema filminde rol almıştır.
 
2017 yılında Gülse Birsel tarafından kaleme alınan Aile Arasında filminde ise Engin Günaydın, Erdal Özyağcılar ve Devrim Yakut gibi isimlerle başrolü paylaşmıştır. Demet Evgar şu an Star TV de yayınlanan başrollerini Ceren Moray ve Nursel Köse ile paylaştığı Avlu dizisinde rol almaktadır. Boğa burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.62 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.