Trend Gönderi

Defne Samyeli Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

14 views
15 Şubat 2019 - 9:52
Güzel yıldız Defne Samyeli, 17 Mart 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Malatyalı bir aileden gelen güzel yıldızın Sühan isminde bir erkek kardeşi vardır. Küçük yaşlarda TRT İstanbul Radyosunun çocuk korosunda yer aldı.


İlköğretim ve ortaokul eğitimini İstanbul’da bitirdi. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya tamamladı. 1991 yılında Inter Star’ın düzenlediği güzellik yarışmasında Türkiye’nin üçüncü güzeli oldu ve Senegal’da düzenlenen Avrupa Güzellik Yarışmasında ise üçüncü olmuştur.
Ardından “Youngstar Galaxy” ve “Salı Pazarı” ve “İyi Günler Türkiye” isimli prgoramlarda sunuculuk yapmıştır. Daha sonra Kanal D ve Show TV de haber sunuculuğu yapmıştır. Güneş ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır.
Defne Samyeli’nin 1994 yılında Melih Kibar’ın şarkılarını söylediği “Tek Başına” isimli bir müzik albümü de bulunmaktadır. Kanal D ve Show TV kanallarında birçok programın daha sunuculuğunu yapan Defne Samyeli 2000 yılında rahim kanserine yakalandı ancak tedavi gördü ve atlattı.
New York’a gitti ve orada ameliyat oldu. İyileştikten sonra Kanal D’deki görevine devam etti ardından Show TV’ye geçti. 2010 yılında ATV’de  “Defne Her şey Bambaşka” isimli programın sunuculuğunu yaptı ve sonrasında A Haber’de A3 Haber kuşağını sunmuştur.
Ayrıca Defne Samyeli 1995 yılında Eren Talu ile dünya evine girmiştir ve çift 2011 yılında boşanmıştır. Deren ve Derin isminde iki kızı vardır. 2013 yılında FOX kanalında yayınlanan ‘Babam Sınıfta Kaldı’ isimli dizide oynayarak oyunculuk üzerinde ilk deneyimini yaşadı.
2015 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde de bir rolü olan güzel oyuncu daha sonra “İstanbullu Gelin” dizisinde birkaç bölüm rol almıştır. Balık burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.72 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.