Trend Gönderi

Daya Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

1.067 views
15 Mart 2019 - 19:45
Daya gerçek adıyla Grace Martine Tandon, 24 Ekim 1998 yılında Pittsburgh’de dünyaya gelmiştir. Büyükbabalalarının kökeni Pencap’a kadar dayanmaktadır. Rachel, Mariana, Celia, ve Avery adında dört kız kardeşi vardır.


“Daya” olarak belirlediği sahne adı sanskrit dilinde “şefkat” ve “nezaket” anlamına gelmektedir. 3 yaşındayken piyano eğitimi almaya başladı ve 11 yaşındayken caz piyanosu çalmaya başladı.
Bu süre zarfı içerisinde gitar, ukulele, saksafon ve flüt gibi enstrümanları da çalmayı öğrendi. Okul tatillerinde ise Interlochen Arts kampında şarkı sözü çalışmaları yaptı.
11 yaşındayken Accelerando Konservatuarına kayıt oldu. Okulundaki öğretmenleri Gino Barletta ve Chirumbolo, Daya’yı Los Angeles’a kendi özgün projelerini üretmesi için çağırdı.
Böylelikle “Hide Away” isimli ilk şarkısını yazdı ve kaydetti. Radyolarda çalmaya başlayan şarkı birçok blogcu tarafından da takdir edildi.
Ardından kendi adını verdiği altı şarkıdan oluşan ilk mini albümünü yayınladı. 2016 yılında Jack & Jack’in konser açılışlarını gerçekleştirdi.
Ancak Daya’nın asıl çıkışı 2016 yılında The Chainsmokers grubu ile birlikte yaptığı “Don’t Let Me Down” şarkısı ile olmuştur. Şarkı 2017 Grammy Ödüllerine aday olmuştur ve Daya ilk Grammy’sini kazanmıştır.
2016 yılının sonlarında ise Sit Still, Look Pretty adını verdiği ilk stüdyo albümünü yayınlamıştır. 2018 yılında ise  “Safe” adını verdiği yeni teklisini ve klibini çıkarmıştır.
2018 yılında biseksüel olduğunu duyurmuştur. Akrep burcu olan Daya’nın boyu ise 1.62 cm’dir.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.