Trend Gönderi

Covid 19’u ağır ve hafif geçiren kan grupları belli oldu!

4.719 views
09 Nisan 2021 - 9:16
Covid 19’u ağır ve hafif geçiren kan grupları belli oldu!
Covid 19 salgını dünyayı uzun bir süredir ters düz etmeye büyük bir hızla devam ediyor. 2019 senesinin Aralık ayında ortaya çıkan ve aynı zamanda bulaşmaya devam etmekte olan covid 19 ile ilgili her geçen zamanyeni araştırmalar ve neticeler çıkmaya
 
Covid 19 salgını dünyayı uzun bir süredir ters düz etmeye büyük bir hızla devam ediyor. 2019 senesinin Aralık ayında ortaya çıkan ve aynı zamanda bulaşmaya devam etmekte olan covid 19 ile ilgili her geçen zamanyeni araştırmalar ve neticeler çıkmaya devam ediliyor. Açıklanan son bilgiye göre konanavirüsün kan gruplarıyla olan alakası ortaya konuldu. İşte covid 19’u ağır ve hafif atlatmakta olan kan grupları..
 
Dünya genelince yüzbinlerce covid 19 hastası üzerinde en ince ayrıntısına kadar çalışma yapılıyor. Yapılan araştırmaya ve neticelerine göre koronanın bulaşma ve hastalığı ağır seyretme noktasında kan grupları tek tek araştırıldı. Bunun neticesinde de virüsü ağır veya hafif atlatan kan grupları belirlendi.
ARAŞTIRMA NETİCELERİ AÇIKLANDI
 
Covid 19 ile ilgili neredeyse her geçen gün daha fazla şey öğreniyoruz. Korona ile ilgili yapılan araştırma neticesine göre en fazla ve en az bulaaşmakta olan kan grupları belirlendi.
 
AĞIR GEÇİRME RİSKİ AZ BULUNAN KAN GRUBU
 
Virüsve kan grupları nazarında yapılan araştırma neticesinde kan grubu 0 bulunan kişilerin virüse karşı daha az duyarlı bulunduğu ve salgını ağır geçirme olasılığının düşük olduğu söylendi.
0 KAN GRUBU
 
Araştırma neticesine göre 0 kan grubunun virüse yakalanma olasılığının daha az bulunduğu ortaya çıktı. 7422 kişi üzerinde yapılan araştırmada 38.4’ünün 0 kan grubu olduğu ortaya çıktı. A grubunun pandemiye yakalanma riski ise yüzde 44.2 olarak tespit edildi.
 
 
A VE AB GRUPLARI
 
Aynı zamanda farklı bir araştırma neticesine göre 95 kişi üzerinde yapılmış olan çalışmaların sonucunda A ya da AB kan grubunda bulunan kişilerin 0 ve B grubu kişilere oranla yüzde 84 ventilatöre bağlanma noktasında olduğu ortaya çıktı. 0 ve B grubu olan guruplar ise entübeasyon yüzdesi yüzde 61.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.