içinde

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Alev Alev Dizisinin Ömer’i, Sevilen Oyuncu Cihangir Ceyhan Kimdir?

Çukur dizisinin Azer’i olarak büyük popülerlik kazanan Cihangir Ceyhan, 15 Ekim 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Elazığlı olan Ceyhan, ailesinin en küçük çocuğudur. İstanbul’da iki buçuk yıl kamera önü oyunculuk dersi aldı. Sonrasında Adana’ya geri döndü.

İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında yayınlanan Yusuf isimli sinema filminde hayat verdiği Serdar karakteri ile yaşamıştır. Ardından Blutv’de yayınlanan Sıfır Bir Adana dizisinde Cio karakterini canlandırmış ve geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Cihangir Ceyhan, şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Alev Alev dizisinde Ömer karakterine hayat vermektedir. Cihangir Ceyhan, 1.77 metre boyunda olup, 75 kilo ve Terazi burcudur.

Sıfır Bir dizisi ile ünlenen Cihangir, Adana’nın kenar mahallelerini ve suç dünyasını anlatan bir film yapmak her zaman arkadaşları ile birlikte hayal ettiği bir şeydi. Yönetmen Kadri Beran Taşkın ile uzun süredir arkadaştır. Onunla birlikte Adana’nın sokaklarını anlatan, gayri meşru hayatları ve varoşta geçen hayatı konu alan hayallerini gerçekleştirmişlerdir. Daha sonra ekip büyümüş ve İki arkadaşın hayali büyüyerek Adana’nın dışına taşmıştır.

Dizi ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde semt sakinleri Cio karakteri ile ismini duyuran Cihangir Ceyhan’a büyük bir ilgi göstermektedir. Gelecek bir çok dizi ve sinema filminde başrol oyuncu olarak yer alması hayranlarının en büyük beklentisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meghan Markle, Kate Middleton’u Solladı!

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?