Trend Gönderi

Charlie Puth Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

646 views
20 Mart 2019 - 18:52
Charles Otto Puth Jr., 2 Aralık 1991 yılında New Jersey’de dünyaya geldi. Annesi Debra müzik öğretmeni babası Charles ise emlakçıdır. Kendisinden küçük Stephen ve Mikaela adında ikiz kardeşleri vardır.


Charlie Puth, 2 yaşındayken bir köpeğin ısırması sonucunda kaşında iz kalmıştır. Daha dört yaşındayken annesi sayesinde piyanoya başladı. Charlie Puth duyduğu her sesi notaya dökebilmektedir.
10 yaşındayken Jazz müziğe başladı ve yazları Jazz etkinliklerine katıldı. 6 yaşındayken bir noel albümü yaptı ve kapı kapı dolaşıp satarak 600 dolar kazandı. 2013 yılında Berklee Müzik Okulundan mezun oldu.

Charlie Puth, Youtube hesabına yüklediği coverlar ve videolar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2015 yılında Atlantic plak şirketiyle anlaştı ve Marvin Gaye adını verdiği Meghan Trainor ile düetini yayınladı.
Şarkı Billboard Hot 100 listesinde 21 numaraya kadar yükseldi. Fakat Charlie Puth asıl çıkışını Wiz Khalifa ile Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için yaptığı See You Again düetiyle yapmıştır. Şarkı birçok ülkede bir numaraya yerleşti ve Grammy ödülü kazandı.
Nine Track Mind adını verdiği ilk stüdyo albümünü ise 2016 yılının ilk ayında yayınladı. Albüm Billboard 200 listesine 6 numaraya kadar yükseldi. 2017 yılında ise Attention adını verdiği yeni şarkısını yayınlayarak büyük bir yankı uyandırdı.
Şarkısının yer aldığı Voicenotes isimli albümünü ise 2018 yılının Mayıs ayında yayınladı. Charlie Puth, aynı zamanda Liam Payne ve Jason Derulo gibi isimler için şarkı yazmıştır.

AppleMark


Yay burcu olan şarkıcının boyu ise 1.80 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.