Trend Gönderi

Cem Yılmaz Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

10 views
27 Haziran 2019 - 20:50
Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Sivaslıdır. İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.


Üniversite eğitimini ise Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde almıştır.
Karikatüre ilgisi olan Cem Yılmaz üniversite eğitimi aldığı sırada Leman dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini ise Leman Kültür Merkezinde yapmıştır.
Daha sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezinde sahneye çıkmaya başlayan Cem Yılmaz kısa bir süre içerisinde ülke çapında büyük bir hayran kitlesi edindi. Stand-Up gösterileri oldukça büyük bir başarı elde etti.
Sonrasında Bir Demet Tiyatro, Herşey Çok Güzel Olacak gibi yapımlarda rol aldı. Ayrıca 2003 senesinde ise kendi yazdığı G.O.R.A isimli sinema filminde başrolü oynadı ve film ile büyük bir başarı elde etti.
Ardından A.R.O.G (2008) ve Arif V 216 (2017) isimli filmlerini yazdı ve yönetti. Ayrıca Hokkabaz, Yahşi Batı, Pek Yakında ve Ali Baba ve Yedi Cüceler isimli sinema filmlerini yazıp yöneten Cem Yılmaz, en son 2019 senesinde Karakomik Filmler 1 filmini yazmış, yönetmiş ve oynamıştır.
Cem Yılmaz, 2012 senesinde güzel oyuncu Ahu Yağtu ile evlendi ancak 2013 senesinde ayrıldı. İkilinin Kemal adında bir oğlu var.
Boğa burcu olan Cem Yılmaz’ın boyu ise 1.70 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.