Trend Gönderi

Cem Adrian Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

98 views
18 Mart 2019 - 18:33
Cem Adrian, 30 Kasım 1980 yılında Edirne’de dünyaya geldi. Gerçek adı Cem Filiz’dir. Ailesinin ikinci evladı olarak dünyaya gelen Cem Adrian, Yugoslav kökenlidir. Müzik’le ilgilenmeye orta okul döneminde başlamıştır.


İlk kez bestelerini ve şarkılarını bu dönemdeyken üretti. 12 yaşına geldiğinde ise Edirne’de radyoculuk yapmaya başladı ve on yıl kadar bu işi yaptı. Çalıştığı radyo onun için oldukça büyük önem taşımaktadır.
Çünkü Cem Adrian, ilk albümünde yer alan iki şarkı hariç tüm şarkılarının kayıtlarını bu radyonun stüdyosunda kaydetmiştir. Daha sonra müzik kariyeri için İstanbul’a geldi.
2003 yılında iken Serkan ve Efkan Erdal ile ‘Mystika’adında bir etnik müzik grubu kurdu ve hem solist hem de dansçı olarak birçok yerde sahne aldı.
Cem Adrian, 2004 yılındayken ünlü piyanist Fazıl Say ile tnaıştı ve çeşitli enstrüman seslerini kendi sesiyle çıkarabildiği demoyu ona ulaştırdı. Cem Adrian’ın sesini çok beğen Fazıl Say onun Bilkent Üniversitesinde özel öğrenci konumunda eğitim almasını sağlamıştır.
2005 yılında şu ana kadar kaydettiği demolardan ve Fazıl Say’la verdiği konserlerin kayıtlarından meydana gelen ‘Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’ adını verdiği ilk stüdyo albümünü yayınladı.
Toplamda 13 stüdyo albümü olan Cem Adrian, Şeker Prens ve Tuz Kral albümü ile büyük bir çıkış yakalamıştır.
Çıkardığı farklı aralıklardaki seslerle gündemde olan Cem Adrian, ‘Sen Gel Diyorsun’, ‘Herkes Gider Mi?’ ve ‘Sen Benim Şarkılarımsın’ şarkılarıyla büyük bir popülerite kazanmıştır.
Yay burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.76 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.