Trend Gönderi

Cansu Dere Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

53 views
21 Nisan 2019 - 15:57
Cansu Dere, 14 Ekim 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ünlü yıldızın ailesi Yunanistan göçmenidir. İlköğretim, orta okul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır.


Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde tamamlamıştır. Cansu Dere, 2000 senesinde düzenlenen Miss Turkey Güzellik yarışmasına katılmış ve orada 3. olmuştur. Sonrasında modellik ve mankenlik kariyerine başlamıştır.
Cansu Dere, Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Yıldırım Mayruk gibi ünlü modacılarla çalışma fırsatı bulmuştur. Sadece Türkiye değil yurt dışında da çeşitli organizasyonlarda yer almıştır. Daha sonra oyunculuk sektörüne atılan Cansu Dere, Güz Yangını, Kabuslar Evi: Takip gibi yapımlarda rol almıştır.
Ancak Cansu Dere asıl çıkışını 2006 yılında başrolünü Mehmet Akif Alakurt‘la paylaştığı Sıla isimli dizide yapmıştır. Ardından Acı Aşk ve Altın Kızlar yapımlarında rol alan Cansu Dere, 2009 yılında başrolünü Kenan İmirzalıoğlu ile paylaştığı Ezel dizisinde rol almıştır.
2009 yılında Yahşi Batı filminde rol alan Cansu Dere, 2011 yılında Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm filminde rol almıştır.
2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol alan Cansu Dere, 2016 yılında Vahide Perçin ile Anne dizisinde başrolünü paylaştı. Cansu Dere en son 2018 yılında Şahsiyet dizisinde rol almıştır.
Terazi burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.76 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.