Trend Gönderi

Can Yaman Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

11 views
10 Şubat 2019 - 16:45
Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz yakışıklı oyuncu Can Yaman’ı yakından tanımaya ne dersiniz? Ünlü aktör Can Yaman, 8 Kasım 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.


Lise eğitimini İtalyan Lisesinde alan ünlü aktör aynı zamanda İtalyanca’yı akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesinin Hukuk bölümünde tamamlayan ünlü oyuncu aynı zamanda avukattır.
Yugoslav kökenli olan Can Yaman üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Waterhouse Coopers siimli bir şirkette 1 yıl zorunlu staj yapmıştır. Staj sonrası ise diğer bir ilgi alanı olan oyunculuğa yoğunlaştı.
İlk kez televizyona 2014 yılında Star TV de yayınlanan Gönül İşleri dizisiyle çıkmıştır. Burada Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Sinem Kobal ve Timuçin Esen gibi oyuncularla çalışmıştır.
2015 yılında ise asıl çıkışını gerçekleştirdiği FOX TV de yayınlanan Açelya Topaloğlu ile başrolünü paylaştığı İnadına Aşk dizisiyle yapmıştır. Sonrasında Selen Seyven ile birlikte Hangimiz Sevmedik dizisinde başrolü oynamıştır.
2017 yılında Star TV de yayınlanan başrolünü Özge Gürel ile paylaştığı Dolunay dizisiyle karşımıza çıkmıştır. Şu an ise Demet Özdemir ile birlikte Erkenci Kuş dizisinde başrolü oynamaktadır.
Ayrıca Can Yaman, Erkenci Kuş dizisindeki performansı ile 2018 Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi Komedi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanmıştır. Boyu 1.82 cm olan ünlü oyuncunun burcu ise Akrep’tir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.