Trend Gönderi

Çağlar Ertuğrul Kimdir ? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

31 views
05 Şubat 2019 - 18:45
Ünlü oyuncu Çağlar Ertuğrul, 5 Kasım 1987 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi diş hekimidir babası ise jeoloji mühendisidir.


Ünlü oyuncu lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesinde almıştır. Üniversite eğitimini ise Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde yaparak tamamlamıştır.

Üniversite yıllarındayken tiyatroyla ilgilenmeye başladı ve üç sene boyunca tiyatroda görev aldı. Daha sonra bir ajansa kayıt yaptırdı ve aynı zamanda Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde eğitim aldı.
İlk olarak sakız ve krem peyiri reklamlarında rol alarak başladı. Ancak asıl çıkışını ise 2012 yılında oynadığı Dağ filmiyle yapmıştır. Daha sonra Mahsun Kırmızıgül’ün Benim İçin Üzülme isimli dizisinde başrlü oynamıştır.

Daha sonra Boynu Bükükler, Kurt Seyit ve Şura ve Beyaz Karanfil dizilerinde rol aldı. 2016 yılında Alper Çağlar’ın Dağ 2 filminde rol alarak adını iyice duyurdu.

Daha sonra ise 2017 yılında Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Nazan Kesal ve Deniz Baysal ile başrolü paylaştı. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir, boyu ise 188 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.