Trend Gönderi

Büşra Pekin Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

65 views
20 Nisan 2019 - 20:56
Elif Büşra Pekin, 30 Haziran 1982 yılında Suudi Arabistan’da dünyaya gelmiştir. Babasının işinden dolayı Arabistan’da dünyaya gelen Büşra Pekin aslen İzmirlidir. Çocukluk yılları İzmir ve Suudi Arabistan’da geçen Büşra Pekin, 5 yaşına gelince ailesi ile İzmir’e yerleşmiştir.


Lise eğitiminin son yılında Amerika’da eğitim alan Büşra Pekin daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümünü kazanmıştır.
Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelen Büşra Pekin daha sonra BKM Atölye‘ye katılmıştır. Büşra Pekin daha sonra Bir Demet Tiyatro, Fırtına, Kutsal Damacana ve Sınıf gibi yapımlarda rol alarak oyunculuk deneyimlerini yaşamıştır.
Ancak asıl çıkışını BKM Mutfak‘ın Çok Güzel Hareketler Bunlar programında yer almasıyla yaşamıştır. Daha sonra Neşeli Hayat, Aşağı Yukarı Yemişliler, Gişe Memuru ve Annem Uyurken gibi yapımlarda rol almıştır.
2014 yılında ünlü şarkıcı Murat Boz ile Hadi İnşallah filminde başrolü paylaşmıştır. 2014 yılında Kardeş Payı ve Mucize gibi yapımlarda olan Büşra Pekin, Benim Adım Feridun, Familya ve Kolonyo Cumhuriyeti gibi yapımlarda yer almıştır.
Büşra Pekin en son 2017 yılında Tatlım Tatlım isimli sinema filminde rol almıştır.
Yengeç burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.58 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.