Trend Gönderi

Burcu Biricik Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

81 views
06 Şubat 2019 - 16:14
Güzel oyuncu Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya’nın Elmalı semtinde dünyaya gelmiştir. Güzel oyuncu daha çocukken anne ve babası ayrıldı.


Annesinin çalışmasından dolayı ise ona anneannesi bakmıştır. Bir abisi vardır. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Antalya’da almıştır. Lise eğitimi sırasında bir tiyatro festivaline katıldı ve orada bir ödül aldı.
Bu ödül güzel yıldızın oyunculuk dalında kendini geliştirme kararı almasını sağladı. 17’li yaşlarda Akdeniz Kraliçesi seçilerek güzelliği ile de ön plana çıkmıştır.
Daha sonra üniversite eğitimini İzmir Ege Üniversitesi’nin Arkeoloji bölümünde almıştır. Eğitimini alırken bir yandan da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyunculuk dalında eğitim görmüştür ve burada İkinin Biri, Yedi Kocalı Hürmüz gibi oyunlarda rol almıştır.
Televizyona ilk çıkışı ise 2007 yılında oynadığı Maçolar dizisinde olmuştur. Daha sonra Kanal D’deki Artiz Mektebi yarışmasına katıldı ve orada Alican Aytekin ile birinci oldu.
Sonrasında Muhteşem Yüzyıl, Usta Kemal, Düşman Kardeşler ve Beni Böyle Sev gibi dizilerde rol alarak kariyerinde önemli adımlar attı.
2014’te Şeref Meselesi dizisinde rol aldıktan sonra 2016 yılında başrolünü Birkan Sokullu ile paylaştığı Hayat Şarkısı dizisinde rol alarak büyük çıkışını yapmış oldu!
Şu an ise başrolünü Barış Arduç ile paylaştığı Star TV de yayınlanan Kuzgun dizisinde rol almaktadır. Boğa burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.