içinde

Buray Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

Buray Hoşsöz, 15 Haziran 1984 yılında Kıbrıs, Lefkoşa’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümünde tamamlamıştır ardından ise İngiltere’de University of Glamorgan’da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını bitirdi.
Küçüklüğünden beri gitar çalabilen Buray, müzik kariyerine ilk olarak Haluk Levent, Berksan Özer, Gökhan Tepe ve Soner Arıca gibi birçok şarkıcının konserinde gitaris olarak yer aldı.
Göktan Tepe aynı zamanda Babutsa grubunun albümünde yer alan birçok şarkıya aranjörlük yapmış ve gitar çalmıştır. Ayrıca Kıbrıs’taki birçok televizyon programında orkestra şefliği yapan Buray, Gözde Ançel isimli söz yazarı ve besteci ile anlaşmıştır.
Selim Gülgören, Ömür Gedik ve Ferhat Göçer gibi şarkıcılara besteler veren Buray, 2015 yılında ‘1 Şişe Aşk’ isimli albümünü 2015 yılında müzikseverlere sunmuştur. Ayrıca “Sensitive Vibrations” grubunda solist olan Buray ‘Acoustic Ceremony’ projesi ile birçok yerde konserler vermiştir.
Çok kısa bir süre içerisinde popüler bir isim olmayı başaran uray ‘İstersen’ ve ‘Sen Sevda Mısın’ isimli şarkıları ile Türkiye’deki büyük çıkışını gerçekleştirdi.
Daha sonra ise ‘Aşk Mı Lazım’, ‘Sahiden’, ‘Aşk Bitsin’ ve ‘Aşk Layık Olanda Kalmalı’ isimli şarkıları ile gündemde kalmayı başaran Buray, Kehanet isimli albümünü ise 2018 Ekim ayında yayınladı.
Çok kısa bir sürede popüler bir isim olan Buray’ın burcu İkizler boyu ise 1.70 cm’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nesrin Cavadzade Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

Furkan Andıç Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları