Trend Gönderi

Buğra Gülsoy Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

39 views
19 Nisan 2019 - 21:10
Behiç Buğra Gülsoy, 22 Şubat 1982 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Ankara’da bitirmiştir. Oyunculuğa ise 13 yaşındayken eğitim aldığı Özel Arı Kolejinde almıştır.


Üniversite eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi aldığı sırasında Mehmet Ulubatlı‘nın ısrarı ile Açık Tiyatro‘da yer almıştır.
Sonrasında ise Kıbrıs Devlet Tiyatrosunda yer almaya başlayan Buğra Gülsoy arkadaşları ile ‘Tiyatro Kutu’ isimli bir tiyatro grubu oluşturdu. Tiyatroculuk dışında Fotoğrafçılık ve Grafik Tasarımcılıkla da uğraşan Buğra Gülsoy aynı zamanda Emre Erkan ile birlikte ‘Aralık‘ isimli bir film yazmıştır.
İlk olarak Hepimiz Birimiz İçin ve Güneşi Gördüm yapımlarında rol almıştır. Daha sonra ise Unutulmaz dizisinde rol alan Buğra Gülsoy, 2010 yılında Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde Vural karakterini canlandırmıştır.
Sonrasında Gölgeler ve Suretler ve Güzel Günler Göreceğiz isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Buğra Gülsoy asıl çıkışını ise 2011 yılında başrolünü Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaştığı Kuzey Güney dizisiyle yapmıştır.
Daha sonra Eski Hikaye ve Bana Artık Hicran De dizilerinde rol alan Buğra Gülsoy, 2015 yılında Özge Özpirinçci ile birlikte Aşk Yeniden dizisinde başrolü paylaşmıştır.
2016 yılında Gupse Özay ve Eda Ece le Görümce filminde başrolü paylaşan Buğra Gülsoy, 2017 yılında yine Özge Özpirinçci ile birlikte kendi yazdığı Acı Tatlı Ekşi filminde başrolü paylaştı.
Sonrasında Mahalle, 8. Gün ve Cebimdeki Yabancı yapımlarında rol almıştır. Buğra Gülsoy şu an TV8 kanalında yayınlanan Kızım dizisinde Leyla Lydia Tuğutlu ile başrolü paylaşmaktadır.
Buğra Gülsoy, 2011 yılında Burcu Kara ile evlenmiş 2012 yılında boşanmıştır. 2018 yılında Nilüfer Gürbüz ile dünya evine girmiştir.
Buğra Gülsoy’un burcu balık boyu ise 175 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.