Trend Gönderi

Birkan Sokullu Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

85 views
22 Mart 2019 - 20:09
Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2003 yılında düzenlenen ‘Best Model Of Turkey’ yarışmasına katıldı ve burada üçüncü oldu.


Birkan Sokullu, Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümünde eğitim almıştır. 10 sene boyunca profesyonel olarak basketbol sporuyla ilgilenmiştir. Birkan Sokullu, üniversite eğitimini aldığı sırada aynı zamanda modellik yapmıştır.
Daha sonra Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersleri alan Birkan Sokullu, oyunculuğa yönelmiştir. İlk oyunculuk deneyimini ise 2008 yılında yayınlanan Küçük Kadınlar dizisindeki Ayaz rolüyle kazanmıştır.
2010 yılında Kanal D de yayınlanan başrollerini Sinem Kobal, Merve Boluğur ve Burak Özçivit’le paylaştığı Küçük Sırlar dizisinde büyük bir çıkış yakalamıştır.
Ardından Uçurum ve Kurt Seyit ve Şura dizilerinde rol almıştır. 2016 yılında Kanal D de yayınlanan başrolünü Burcu Biricik’le paylaştığı Hayat Şarkısı dizisinde ise ekranların tanıdık yüzü olmayı başardı.
2017 yılında Yüz Yüze dizisinde rol alan Birkan Sokullu, 2018 yılında ise Yaşamayanlar isimli başrolünü Elçin Sangu ve Kerem Bürsin’le paylaştığı internet dizisinde rol aldı.
Birkan Sokullu şu an ise FOX TV de yayınlanan Bir Aile Hikayesi isimli dizide Songül Öden ve Olgun Toker’le başrolü paylaşmaktadır.
Birkan Sokullu, 2012 yılında ünlü oyuncu Aslı Enver ile dünya evine girmiş fakat 2015 yılında boşanmıştır.
Terazi burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1. 86 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.