Trend Gönderi

Birce Akalay Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

48 views
12 Şubat 2019 - 11:18
Güzel oyuncu Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesinin Tiyatro bölümünde almıştır.


Daha sonra üniversite eğitimi için kazanmış olduğu i İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünü bitirmeden Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümüne gitti ve oradan mezun oldu.
İlk olarak televizyona 2004 yılında katıldığı güzellik yarışması ile çıkmıştır. Yarışmada üçüncü olmuştur ve Avrupa’daki güzellik yarışmalarında bizi temsil etmiştir.
Türkiye’de 2004 ve 2007 yılları arasında Star TV ve TV8 gibi kanallarda spor spikerliği ve 8. Etap gibi programların sunuculuğunu üstlenmiştir.
Oyuncu olarak ilk kez 2007 yılında Kader ve Senin Uğruna dizilerinde karşımıza çıkmıştır. Ayrıca Son Ders ve Nefes isimli sinema filmlerinde de rol alan Birce Akalay daha sonra TRT1 kanalında yayınlanan Alayına isyan isimli diziyle karşımıza çıkmıştır.
2009 yılında şarkıcı Emre Altuğ ile baş rolünü paylaştığı Sizi Seviyorum filminde rol aldı ve ardından aynı yıl Kış Masalı dizisinde rol aldı. Asıl çıkışını ise 2010 yılında oynadığı FOX kanalında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisiyle yapmış.
Burada eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte rol almıştır. Daha sonra Kanal D de yayınlanan Küçük Ağa dizisinde Sarp Levendoğlu ile başrolü paylaşmıştır ve burada büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.
Dizide tanıştığı eşi Sarp Levendoğlu ile dünya evine girmiş ancak iki yıl sonra ayrılmışlardır. Sonrasında ATV de yayınlanan Evli ve Öfkeli dizisinde başrolü oynayan Birce Akalay daha sonra Star TV de yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde başrolü oynamıştır.
2017 yılında İbrahim Çelikkol ile birlikte başrolünü paylaştığı Siyah Beyaz Aşk dizisinde rol alarak adından sık sık bahsettirdi.
Birce Akalay son olarak ise ATV de yayınlanan Ağlama Anne dizisinde rol almıştır. İkizler burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.73 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.