Trend Gönderi

Billie Eilish Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

146 views
06 Şubat 2019 - 21:38
Tam adı Billie Eilish Pirate Baird O’Connell’dır. 18 Aralık 2001 yılında Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Highland Park’ta büyüyen Billie Eilish müzisyen ve oyuncu olan bir ailenin içinde büyümüştür.


Anne ve babası hem aktris hem müzisyen hem de senarist Maggie Baird ve Patrick O’Connell. İrlanda ve İskoçya kökenli olduğu bilinmektedir. Billie Eilish eğitimini evde almayı tercih etti ve sekiz yaşındayken Los Angeles’taki bir çocuk korusunda yer aldı.
Bir müzik grubunda şarkıcı olan abisi Finneas O’Connell’ı kendine örnek aldı ve11 yaşından beri kendi şarılarını yazmaya ve söylemeye başladı.
2015 yılında “Ocean Eyes” adını verdiği sözleri abisi Finneas ve grubuna ait olan şarkıyı söyledi ve şarkı için dans etmeyi öğrendi. Şarkı ilk olarak 2016 yılında SoundCloud da yayınlandı ve daha sonra klipli bir şekilde yayınlandı.
Eleştirmenler tarafından da beğenilen şarkı sonrası Billie’nin müzik kariyeri de başlamış oldu.Daha sonra “Bellyache” teklisini yayınladı ve iyi tepkiler almaya devam etti.
Ayrıca 13 Reasons Why’ın ikinci sezonu için “Bored” isimli şarkı yaptı. 2017 Temmuz ayında Don’t Smile at Me isiml ilk mini albümünü yayınladı ve herkes tarafından beğenildi.
Şu an ise When We All Fall Asleep, Where Do We Go? isimli ilk stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Billie müzikal açıdan The Beatles, Green Day ve Avril Lavigne’den ilham aldığını söylüyor. Yay burcu olan genç şarkıcının boyu ise 1.61 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.