Trend Gönderi

Berk Cankat Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

129 views
26 Mart 2019 - 9:44
Ömer Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası müteahhit ve mimar olması nedeniyle Berk Cankat çocukluğunu Ankara, Eskişehir ve Hatay gibi illerde geçirmiştir.


İlköğretim eğitimini Hatay’da alan Berk Cankat, ortaokul ve lise eğitimini ise Ankara’da almıştır. Ankara’da eğitim gördüğü sırada okul tiyatrolarında yer almıştır. Lise eğitimini bitirdikten sonra Ankara Bilkent Üniversitesi – Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi – Grafik Tasarım Bölümünde eğitim almış ve mezun olmuştur.
Üniversite yıllarında oyunculuğa dair hiçbir şey yapmayan Berk Cankat daha sonra arkadaşı ile birlikte İstanbul’a gelip Grafikerlik işi aramaya başlamıştır.
İstanbul’da oyuncu olmaya karar veren Berk Cankat, Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde oyunculuk eğitimleri almıştır ve ‘Martı’ ve ‘Barut Fıçısı’ gibi tiyatro oyunlarında rol almıştır. Daha sonra ise ekranlarda yer almaya başlamıştır.
İlk olarak Medcezir dizisinde Cem karakterini oynadı. 2013 yılında ise FOX TV de yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizideki Savaş karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı!
Berk Cankat asıl çıkışını ise 2014 yılında başrolünü Gizem Karaca ile paylaştığı Güzel Köylü isimli dizisindeki Cemal rolü ile yapmıştır.
Sonrasında Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Yıldızlar Şahidim ve Bir Deli Rüzgar gibi dizilerde rol almıştır. Berk Cankat, 2018 yılında Farah Zeynep Abdullah ile birlikte Gülizar dizisinde başrolü paylaşmış daha sonra ise Kırık Ayna dizisinde rol almıştır.
Yakışıklılığı ile herkesi kendisine aşık eden Berk Cankat’ın burcu Boğa boyu ise 1.85 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.