Trend Gönderi

Beren Saat Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

45 views
18 Nisan 2019 - 15:44
Beren Saat, 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Babasının adı Hüseyin Avni Saat, annesi ise emekli öğretmen Ayla Saat‘tir. Beren Saat’in Cem isminde kendisinden beş yaş büyük bir abisi vardır.


İlköğretim ve ortaokul eğitimini Ted Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Başkent Üniversitesi – İşletme Bölümünde almaya başlamıştır.
Üniversite eğitimini aldığı sırada Türkiye’nin Yıldızları isimli bir televizyon yarışmasına katıldı ve ikinci olarak tamamladı. Tomris Giritoğlu tarafından keşfedilen Beren Saat ilk olarak Aşkımızda Ölüm Var ve Aşka Sürgün isimli dizilerde rol almıştır.
2006 yılında başrolünü Cansel Elçin ile paylaştığı Hatırla Sevgili dizisinde rol alan Beren Saat böylelikle büyük çıkışını gerçekleştirmiş oldu!
2008 yılında Kıvanç Tatlıtuğ ve Selçuk Yöntem ile Aşk-ı Memnu dizisinde başrolü paylaşan Beren Saat ülke çapında büyük bir şöhrete sahip oldu!
Ayrıca Güz Sancısı ve Gecenin Kanatları gibi filmlerde rol alan Beren Saat, 2010 yılında Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde başrolü oynadı. Beren Saat, 2013 yılında Benim Dünyam, 2013 yılında İntikam, 2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde rol almıştır.
Beren Saat şu an Atiye isimli bir Netflix dizisinde başrolü oynamaktadır.
Güzel oyuncu, 2014 yılında ünlü şarkıcı Kenan Doğulu ile dünya evine girmiştir.
Balık burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.67 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.