Trend Gönderi

Bebe Rexha Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

147 views
15 Şubat 2019 - 12:31
Bebe Rexha, 30 Ağustos 1989 yılında Brooklyn’de dünyaya geldi. Arnavut kökenli bir ailenin kızıdır. Asıl adı Bleta Rexha’dır ancak ailesi onu kısaca Bebe olarak çağırdığı için bu isme alışmıştır ve sahne adı olarak kullanmıştır.


Bebe Rexha trampet çaldı ardından ise kendi kendine gitar ve piyano öğrenmiştir.  Tottenville Lisesinde eğitim almıştır ve burada birçok farklı müzikalde yer almıştır. Ses rengi coloratura soprano’dur.
Coldplay, Cranberries, Lauryn Hill, Alanis Morissette gibi isimlerden ilham aldığını söylemiştir. Gençlik yıllarında the National Academy of Recording Arts & Sciences’a bir şarkı gönderdi ve söyledi ve ‘En İyi Genç Şarkı Sözü Yazarı’ olarak ödül aldı. 2010 yılında Black Cards isimli grupta solistlik yaptı.
Grupla beraber birçok yerde sahne aldı. 2013 yılında ise solo sanatçı olarak Warner Bros. Records’la plak anlaşması imzaladı. Ayrıca Selena Gomez, Cash Cash, Nikki Williams, Eminem gibi isimler içi şarkı sözü yazmıştır.
2014 yılında “I Can’t Stop Drinking About You” isimli şarkıyla giriş yaptı ve Billboard’da 22. sıraya kadar yükseldi. 2015 yılında I Don’t Wanna Grow Up isimli mini albümünü yayınladı.
Ayrıca David Guetta’nın ‘Hey Mama’ şarkısında yer aldı. G-Eazy ile birlikte  “Me, Myself & I” isimli şarkıda yardımcı söz yazarlığı yaptı ve şarkıda yer aldı.
Sonrasında  “No Broken Hearts” isimli şarkısını çıkardı. 2016 yılında “In the Name of Love” isimli şarkıda Martin Garrix ile birlikte işbirliği yaptı.
Bununla birlikte  “I Got You” isimli şarkısını da çıkaran Bebe Rexha, All Your Fault: Pt. 1 isimli ikinci mini albümünü yayınladı. 2017 yılında ise All Your Fault: Pt. 2 isimli ikinci albümünü yayınladı.
2018 yılında  Expectations isimli ilk albümünü resmi olarak çıkardı. Albümde “I’m a Mess” ve “Say My Name” gibi hit şarkıları yer almaktadır. Başak burcu olan güzel şarkıcının boyu ise 1.65 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.