Trend Gönderi

Başak Burcu Genel Özellikleri – Başak Burcu Kadını – Başak Burcu Erkeği

10 views
11 Şubat 2019 - 18:36
Elementi: Toprak
Özelliği: Öncü
Gezegeni: Merkür
Yönettiği Ev: Altıncı
Rengi: Açık mavi
Taşı: Mavi safir
Çiçeği: Açelya
Zodyak’ın altıncı burcu olan Başaklar oldukça bilgili, sorumluluk sahibi ve titiz insanlardır. Yönetici gezegeni Merkür’dür bu yüzden onlar yeni şeyler öğrenmeyi ve yeni bilgiler edinmeyi çok severler. Fakat biraz çekingen olabilirler. Pratik zekaları oldukça gelişmiş olan başak burçları insanları ve olayları incelemeyi çok severler. Onlar için her şey adeta matematik gibidir ve her şeyi çözümlemeye çalışırlar. Başak burçları aynı zamanda çok fedakar ve yardımseverdirler. Onlar astrolojide hizmet’i temsil eder bundan dolayı insanlara yardım etmek ve onlara çözüm yolları bulmayı severler. İdealist olan başaklar oldukça mükemmeliyetçidirler bu yüzden birçok şeyi eleştiri yağmuruna tutabilirler. Kendi yaptıkları işleri bile eleştiren başak burçları çok detaycıdır. Entellektüel konular ilgisini çeker onlar felsefi ve derin konular üzerinde düşünmeyi ve yazılar yazmayı,kitaplar okumayı ve araştırmalar yapmayı severler. Merkür’ün ona verdiği bir diğer özel güç ise iletişim gücüdür. Başak burçlarından harika öğretmenler ve akademisyenler çıkabilir. Düzen takıntıları vardır onların odaları dağınık olsa bile o dağınıklığı içinde bir düzen vardır. Biraz çekingen olan başak burçları çok göz önünde olmayı sevmez çünkü bu onların dikkatini dağıtır bundan dolayı perde arkasında yani işin mutfağında yer almak onlar için daha iyi olacaktır.

BAŞAK BURCU KADINI

Başak burçları kadınları sorumluluk sahibi ve bilgili olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Onlar aşırı detaycıdır bu yüzden onlar kimsenin fark edemediği en ince ayrıntıları fark ederler. Analitik zekaları oldukça yüksektir. Fedakar ve kibar olan başak burcu kadınları oldukça mükemmeliyetçidirler. Bazen çok hassas olabilirler. Ev ortamını çok severler. Evle ilgili işler ve dekorasyonlar onların ilgisini çeker. Başak kadınları, partnerinin zeki ve kültürlü olmasını ister. Onlar akıllı erkeklerden hoşlanır. İkili ilişkilerde oldukça merhametli olan başak burcu kadınları sevdiğine sadık olur.
 

Başak burçları erkekleri oldukça dik başlı, bilgili ve mantıklı bireylerdir. Onlar çeşitli konular üzerinde düşünmeyi ve araştırmalar yapmayı severler. İletişim yetenekleri çok güçlüdür. Her ne kadar içe kapanık olsalar da ikili ilişkilerde kendisini oldukça iyi ifade edebilirler. Kelimelerle arası çok iyidir. Oldukça da detaycı olan Başak erkekleri sizlere kelime oyunu yapabilir ve yalanlarınızı ortaya dökebilir. Başak burcu erkeği, partnerinden anlayış bekler. Onlar derin mevzulardan konuşacak entellektüel kişilerden hoşlanırlar.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.