Trend Gönderi

Barış Arduç Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

11 views
06 Şubat 2019 - 15:44
Kiralık Aşk dizisiyle popülerleşen ünlü aktör Barış Arduç, 9 Ekim 1987 yılında İsviçre’nin Scherzingen şehrinde dünyaya gelmiştir. Çocuk yaşlarda ise ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönmüşlerdir.


İlköğretim eğitimini Sakarya Gölcükte, ortaokul eğitimini ise Bolu’da bitirmiştir. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Lise eğitimini İstanbul’da alan Barış Arduç, Kayserispor Akademisini kazanmıştır.
Akademi’ye ilk yıl gittikten sonra alışamadığı için İstanbul’a yeniden dönme kararı almıştır. Barış Arduç, futbol, basketbol, yüzme ve dalgıçlık gibi sporlarla ilgileniyor.
Barış Arduç daha sonra Şile’de Türkiye Sualtı Sporları federasyonuna bağlı bir sahilde tam sekiz yıl boyunca cankurtaranlık yapmıştır.
Ünlü yıldız oyunculuk kariyerinden önce Paramparça isimli bir klipte rol almıştır. Sonrasında usta oyuncu Ayla Algan’la tanışmıştır ve Ekol Drama isimli bir kursta oyunculuk dalında eğitim almaya başlamıştır. 2011 yılında Barış Arduç ilk kez seyirci karşısına Dinle Sevgili ve Küçük Hanımefendi gibi dizilerle çıkmıştır.
Ardından Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı isimli dizilerinde de rol alan Barış Arduç, 2014 yılında Gupse Özay’ın Deliha isimli sinema filminde rol alarak kendisini fark ettirmiştir.
Bu filminden sonra Star TV de Elçin Sangu ile birlikte Kiralık Aşk dizisinde başrolü oynayarak popüleritesini arttırmıştır! Dizi sonrasında Elçin Sangu ile 2017 yılında Mutluluk Zamanı isimli sinema filmi için yeniden bir araya gelmiştir.
Şu an ise Star TV de Ay Yapım’ın yapımcılığını yaptığı Kuzgun isimli dizide Burcu Biricik ile başrolü paylaşmaktadır. Terazi burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.82 cm’dir. 2011 yılından itibaren ise Gupse Özay’la birliktelikleri vardır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.