Trend Gönderi

Ayça Ayşin Turan Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

55 views
18 Şubat 2019 - 19:12
Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Küçük yaşlarda oyunculuğa ilgisi başladı ve Sinop Belediyesinin Konservatuarına gitti. Burada oyunculuk eğitimleri aldı.


Ardından üniversite sınavına girdi ve İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünü kazandı. Hala üniversite eğitimine devam eden Ayça Ayşin Turan, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda oyunculuk eğitimi görmüştür.

Oyuncu koçu ise Ferit Selçuk olan güzel oyuncu birçok dizide rol almıştır.İlk olarak Şefkat Tepe ve Dinle Sevgili gibi dizilerde rol almıştır. Ancak adını 2014 yılında FOX TV de yayınlanan başrollerini Ece Uslu, Mesut Akusta ve Hilal Altınbilek’in oynadığı Karagül dizisindeki Ece karakteriyle duyurmuştur.

Ayça Ayşin Turan daha sonra Şükrü Özyıldız ile birlikte Özcan Deniz’in yazıp ve yönettiği Sevimli Tehlikeli isimli filmde başrolü paylaşmıştır.

Ardından Sungurlar ve Altınsoylar gibi dizilerde rol alan Ayça Ayşin Turan 2017 yılında Furkan Andıç ve Cemal Toktaş’la birlikte Kanal D de yayınlanan Meryem dizisiyle iyice popüler ve tanınan birisi oldu.

Aynı yıl düzenlenen Altın Kelebek Ödüllerinde Cem Davran ile birlikte sunuculuk yapan Ayça Ayşin Turan böylelikle sunuculuk yeteneğini de göstermiş oldu.

Ayça Ayşin Turan, 2018 yılında Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık ile Netflix yapımı olan Hakan:Muhafız dizisinde başrolü oynama fırsatı yakalamıştır. Akrep burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.67 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.