Trend Gönderi

Atiye Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

11 views
25 Haziran 2019 - 17:37
Deniz Atiye Yılmaz, 22 Kasım 1988 senesinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. 8 yaşına geldiği ile ailesi ile Amerika’ya taşındı ve altı ay sonrasında ise İzmir’e yerleşmişlerdir.


İlköğretim ve orta okul eğitimini Almanya, ABD, İzmir, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerde almıştır daha sonra lise eğitimi için ise Bremen’e gitmiştir.
2008 senesinde resmen Türkiye’ye dönen Atiye, İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Aşkın Metiner‘den özel ses eğitimi almıştır. Atiye ilk müzik eğitimini 6 yaşında piyano dersleriyle almaya başlamıştır.
Daha sonra müziğe olan ilgisi daha da arttı ve 17 yaşına geldiğinde ise ‘Gözyaşlarım‘ isimli ilk albümünü yayınlamıştır. 2009 senesinde Sony BMG ile anlaştı ve ‘Atiye‘ adını verdiği ikinci albümünü yayınladı.
Muamma‘ isimli şarkısıyla çıkış yapan Atiye daha sonra ünlü şarkıcı Teoman ile ‘Kal‘ isimli düetini yayınlamıştır.
2011 senesinde ise ‘Budur‘ isimli üçüncü albümünü yayınladı ve albümünün çıkış parçasıyla büyük bir şöhrete kavutu. İki sene sonra ise ‘Soygun Var’ isimli dördüncü albümünü yayınlamıştır.
Sor‘ şarkısıyla müzik listelerinde üst sıralarda yer alan Atiye, 2014 senesinde The X Factor yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.
Akrep burcu olan Atiye’nin boyu ise 1.61 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.