Trend Gönderi

Aslıhan Tandoğan Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

48 views
24 Mart 2019 - 13:50
Aslı Tandoğan, 2 Nisan 1979 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.


Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Arp bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra oyunculukla ilgilenmeye başladı. Aslı Tandoğan ilk olarak ekranlarda 2002 yılında rol aldığı Gülüm isimli filmle başlamıştır.
Daha sonra Kurşun Yarası, Aşka Sürgün ve Dicle gibi yapımlarda rol almıştır. Fakat Aslı Tandoğan asıl çıkışını 2007 yılında Burak Hakkı ile başrolünü paylaştığı Dudaktan Kalbe isimli diziyle yapmıştır.
Yine aynı yıl Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Kabadayı isimli sinema filminde başrolü oynayarak yıldızı iyice parladı. Aslı Tandoğan daha sonra Kapalı Çarşı, Atlılar, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam ve A.Ş.K gibi dizilerde rol almıştır.
2013 yılında Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde rol alan Aslı Tandoğan 2015 yılında Git Başımdan, 2016 yılında ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde rol almıştır.
Aslı Tandoğan en son 2018 yılında SHOW TV de yayınlanan Yuvamdaki Düşman dizide Pamir Tekin ve Ece Çeşmioğlu ile başrolü paylaşmıştır.
Aslı Tandoğan, 2013 yılında Cahit Tan ile dünya evine girmiştir. Koç burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.63 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.